16 Nisan 2014 Çarşamba

DURMAK YOK ÇALIŞMAYA DEVAM


Herkese yeniden merhaba :))

Yazımın başlığından da anlaşılacağı gibi atölye Sema çalışmaya devam ediyor. Böyle bir şeyler yaptıkça ve yaptıklarım da beğenilince çok mutlu oluyorum, gaza geliyorum ve daha çok şey yapmak istiyorum.

Bugün çooook sevgili blog arkadaşım Esen'in (burada) yazdıklarını  okuyunca içim bir kıpır kıpır oldu. Benim için artık çok da uzak olmayan emeklilik günlerimi düşündüm. İnşallah sağlığım yerinde olur ve o günlerin tadını doya doya çıkarabilirim. neler mi yapmak istiyorum???? Canım kuzenimin Çankırı'daki bahçesinde daha çok zaman geçirmek istiyorum, bahçenin otlarını temizlemek, yeni fideler dikmek, olunca sebzeyi, meyveyi  dalından toplamak istiyorum mesela :)) Uzak, yakın akrabalarımla, dostlarımla, arkadaşlarımla daha çok görüşmek istiyorum, olanaklarım ölçüsünde daha çok gezmek istiyorum veeeeeeeeee daha çok boyama, keçe, örgü yapmak istiyorum. En çok da sevdiklerimle vakit geçirmek istiyorum. Kimilerini korkutur emeklilik ama ben özlemle bekliyorum o günleri, yapılacak çok şey var :))

Eveeet gelelim yeni yaptıklarıma :) Geçen yazımda söz edip (tam da burada) fotoğrafını koymayı unuttuğum şey bitti :) Ben çok beğendim, bakalım siz de beğenecek misiniz? Bu şey, bir bahçe kapısını süsleyecek sineklikten başka bir şey değil. Yapımı da gayet basit. Elinizde bulunan bütün boncuklar kalınca bir ağ ipliğine geçirilir ve kapı yüksekliği kadar zincir çekilerek oluşturulur. Sonra da kalın bir keçenin içine her sıra itinayla dikilir, ne olur ne olmaz diye bir de güzelce tutkallanır, dikişler gözükmesin diye de kurdeleyle süslenir. Tataaaaaaam işte sineklik hazııııır :)))

Uçlarına metal objeler bağladım biraz ağırlık yapsın diye

Gördüğünüz gibi her cins boncuk var, elimde ne varsa hepsini kullandımBu da boydan görüntüsü

Hatırlarsınız bir metal tepsi boyamıştım daha önce, bu da ikincisi :))

Çok romantik oldu :) belli belirsiz stencil uyguladık güzel oldu

Arkası da böyle pembe bulutlu :))


Canım Yeter'imin balkonda unuttuğu ahşap poşetliğini de boyadım. Rengini elimdeki boyaları birbirine karıştırarak buldum, sonra da üzerine stencil çalıştım. Çok zarif oldu.

Fotoğraf yine güzel değil idare edin, artık makinayla çekicem söz daha güzel görüneceklerEsenciğim bir süredir organze gelinciklere takmış rengarek yapıp duruyordu. Öyle çok özendim ki, dün evi biraz kurcalayınca bir parça kırmızı organze kumaş buldum ve hemen kestim, bugün de bunları yaptım. Hocama önce gösterdim, onayını aldım size de gösteriyorum şimdi. Nasıl değerlendireceğim bunları henüz bilmiyorum, kafamda birkaç proce var :)) gelecek sefer bitmiş halini paylaşmayı umuyorum :))
Yapılışları gayet basit, Esenciğim çok güzel anlatmış bloğunda, (burada) ben de kısaca tekrarlayım. Değişik boylarda yuvarlaklar kesilir organze kumaştan, masada bir tealight (mum yani) yakılır ve dikkatlice kestiklerimiz ateşe hafifçe yaklaştırılır (tutuşmasına izin vermeyin, birkaç tanesini heder ettim ben öyle) Yuvarlaklar kendiliğinden kıvrılıyor böyle ateşi görünce, sonrada boy boy alınır, içiçe koyup dikilir. Ortasına kum boncuk dikicem akşama :))


Geçen hafta yine burada tanıdığım ve de çoook sevdiğim arkadaşım Demet'le buluştuk, kahve içip sohbet ettik. benim zarif arkadaşım gelirken bir sürü malzeme getirmiş bana. Bakar mısınız nasıl güzeller :)))) Demetciğim tekrar teşekkür ediyorum. Bu peçetelerin çift olanlarını ayırdım ve benim minik kuzum Nehirciğime gönderdim. Henüz 6 yaşında bu arkadaşım ve yeni peçete biriktirmeye başladı :))
Aşağıdaki görüntüler de bu günün bonusu olsun :) işyerimizin kadrolu kedisi :)) güneşi görmüş mis gibi kokan sümbüllerin yanıbaşına uzanıvermiş. Nasıl da poz verdi bana görüyor musunuz??

Bu günlük de bu kadar. Umarım paylaşımlarım hoşunuza gider :)) Teyzem yazmaya devam etmemi söylemiş, hatta bir ödev bile vermiş. Seçtiği bir başlıktan hikaye oluşturmaya çalışıyorum. Bittiği zaman onayını alacağım, tamam derse sizlerle de paylaşırım :))

Hepinizde kucak kucak sevgi gönderiyorum......

 

6 yorum:

 1. canım semoşum yine harikalar yaratmışsın .. hepside tek kelimeyle süper olmuş. hele benim poşetliğim süperrr ellerine sağlık canımmmm ...emekliliğinde inan hiç sıkılmayacaksın. bak bana ben şimdi evden çıkmak istemiyorum.. çok keyifli...

  YanıtlaSil
 2. :)) Semoş çok tatlısın :) Teyzen de çok tatlı :)
  İyi ki ben de seni tanımışım, blog dünyasında böyle özel ve güzel arkadaşlıklar oluyor işte :) Daim olsun arkadaşlığımız inşallah şekerim, özlediğimiz emeklilik günlerinde de birbirimize gidip gelelim e mi :)
  O kapı süsüne bayıldım :) Çok güzel olmuş canım, ellerine sağlık. Tepsin de çok zarif olmuş, poşetliğin de rengi çok güzel :) Ama elbette en bi güzeli en kırmızı olanı, en zarif, en narin olanı, şahane olmuş gelinciklerin yeminle, benimkileri sollamış çekirgeee :) Aferin sana, yaz hep e mi, hep anlat, hep de göster yaptıklarını :)

  YanıtlaSil
 3. Çooooook seviyorum sizi canlarım benim. Desteğiniz, yorumlarınız çok önemli ve değerli benim için. Yazının başında da dedim ya durmak yok, çalışmaya devam. Bir yazımı da Yeterciğimin yaptıklarına ayıracağım. Bildiğin sanatçıdır kendisi :))

  YanıtlaSil
 4. Gelincikler harika içim açılıyor baktıkça...

  YanıtlaSil
 5. Ayyy ben sanatçı olmuşumda haberim yok yerim senii.. canımmmmmmmmmmm .. naçizane bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.. :))) muckkkk

  YanıtlaSil
 6. Amanıııın Sema Hanım.... ben böyle geriden gelince olmuyor tabi! Aferin bana! Zarif teşekkürünüzü kaçırmışım :( Allahtan facebook'ta paylaştığınızı yakalamışım :) Ne demek efenim, güzel proCelerde kullanılırlar inşallah :)

  Sevgiler ki!

  YanıtlaSil